Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
01 Mayıs 2023 Pazartesi

16 ve 17 yaşındaki gençler oy kullanmak için başvuru yapabilecek

Belçika'da 16 ve 17 yaşındaki gençlerin, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde oy kullanabilmesi için başvuru süreci başladı.

Belçika; Malta, Almanya ve Avusturya’nın ardından, 16 ve 17 yaşındaki gençlere Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde oy hakkı tanıyan dördüncü ülke olmuştu. İçişleri Bakanı Annelies Verlinden, cuma günü yaptığı açıklamada, 16 yaşından büyük gençlerin, 1 Mayıs Pazartesi gününden itibaren, bir sonraki Avrupa Parlamentosu seçimlerinde oy kullanmak için başvuruda bulunabileceklerini duyurdu.

İçişleri Bakanı’nın açıklamasına göre 280 bin genç, bir sonraki AP seçimlerinde oy kullanabilecek. Seçimin tarihi konusunda 27 üye ülke arasında henüz bir anlaşmaya varılmadı. Ancak 2024’ün 6 ila 9 Haziran tarihleri arasında olması bekleniyor.

16-18 yaş arası gençler, oy kullanmak için başvuru yapmak zorunda.  Bunun için bir online platform oluşturuldu.

Buraya tıklayarak platforma erişebilirsiniz.

Geri Dön 01 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN