Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2024 Cumartesi

Yaşlılar kendi bakanlığını istiyor

Avusturya Yaşlılar Konseyi, bir sonraki federal hükûmete yaşlanma sorunlarıyla ilgilenecek bir bakanlık kurulması çağrısında bulundu. 

Konseyin başkanları Ingrid Korosec ve Peter Kostelka, eylül ayında yapılacak Ulusal Konsey seçimleri öncesinde emeklilere yönelik 127 maddelik bir talep listesi hazırladı. Bu liste yaz aylarında tüm partilerle tartışılacak.

Korosec, yasal emeklilik yaşının 65'e yükseltilmesini reddettiklerini, ancak gerçek emeklilik yaşını artırmak için önlemler alınması gerektiğini belirtti. Bu önlemler arasında yaşlılıkta çalışmayı teşvik eden ek vergi indirimleri ve ikramiye artışları bulunuyor. Ayrıca, yaşlı çalışanların ücret yan maliyetlerinin azaltılması talep ediliyor.

İlaç ve aşı fiyatları

Konsey, ilaç fiyatlarına tavan fiyat uygulanmasını ve tüm yaş grupları için önerilen aşıların ücretsiz olmasını istiyor. Konsey ve Avusturya Emekliler Derneği Başkanı Peter Kostelka, internet erişimi olmayan vatandaşların devlet yardımlarına ve hizmetlere ulaşamamasının kabul edilemez olduğunu belirterek, dijitalleşmenin kimseyi geride bırakmaması gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 08 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN