Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Şubat 2024 Salı

Viyanalı Yeşiller: SUV’lerin park ücreti 18 avroya yükseltilsin

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Yeşiller Partisi, SUV’lerin otopark ücretinin saatte 18 avroya yükseltilmesini önerdi.

Yeşiller Partisi üyeleri, dört çeker araçların daha fazla çevre kirliliğine neden olduğunu, daha fazla yer işgal ettiğini ve yayalar için tehlike oluşturduğunu gündeme getirdi. 

Elektrikli SUV’lerin de şehirlerde yer işgal ettiği için düzenleme kapsamına alınması önerildi. Önerinin, Ulaştırma Bakanı Leonore Gewessler tarafından da desteklendiği belirtildi.

Avusturya İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, ülkede en fazla SUV Viyana’da bulunuyor.

Fransa'da referandum yapıldı

Geçtiğimiz pazar günü, Fransa'nın başkenti Paris'in sosyalist belediye başkanı Anne Hidalgo'nun önerisi üzerine referandum düzenlendi. Referanduma katılım düşük olsa da yüzde 55'le SUV tipi araçların saatlik park ücreti 3 katına çıkarıldı. Otopark ücretleri, Paris'in kent merkezinde saatlik 18 avro, kentin dış çeperlerinde ise 12 avroya çıktı.

Geri Dön 06 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN