Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Haziran 2024 Cuma

Viyana'da kısa süreli ev kiralamaya yeni kısıtlamalar

Avusturya’nın başkenti Viyana'da, Temmuz 2024'ten itibaren, Airbnb gibi kısa süreli ev kiralamalarını düzenlemek amacıyla yeni kurallar yürürlüğe girecek. 

Bu düzenlemelerle, yılda 90 günden fazla kısa dönemli ev kiralamak isteyenlerin belediyeden izin alması gerekecek. Önceden yalnızca şehir merkezine yakın yerler için geçerli olan bu kısıtlamalar, artık tüm Viyana'yı kapsayacak.

Evini kiraya vermek isteyenler, apartmandaki diğer ev sahiplerinin de onayını almak zorunda olacak. Yeni yönetmeliğe göre, kuralları ihlâl edenlere 50 bin avroya kadar para cezası verilecek.

Viyana'da çevrimiçi platformlar üzerinden kiralanan daire sayısının 10 bin ila 11 bin arasında olduğu tahmin ediliyor. Ancak Mart 2023 sonuna kadar sadece 150 daire sahibi, 90 günden fazla kiralama için izin başvurusunda bulundu.

Geri Dön 14 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN