Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2023 Çarşamba

Viyana’da 28 yaşındaki kadın, evli olduğu erkek tarafından öldürüldü

Viyana Ottakring’de 28 yaşındaki Suriye uyruklu bir kadın, evli olduğu 35 yaşındaki erkek tarafından bıçaklanarak öldürdü.

Katil zanlısı, kadını öldürdükten sonra intihara teşebbüs etti ancak başarılı olamadı. Cinayet sebebi bilinmiyor.  Bu, Avusturya’da yılın başından bu yana işlenen 15'inci kadın cinayeti oldu. 

ÖVP’li belediye meclis üyesi Hannes Taborsky, zanlının ve kurbanın Suriye uyruklu olmasına odaklanarak, "Etnik topluluklar, sosyokültürel açıdan çoğunluğa entegre olmaya ihtiyaç duymadan kendini izole ediyor" yorumunda bulundu. Taborsky, daha ılımlı göç politikalarına sahip olan SPÖ ve NEOS’u ‘sorunları görmezden gelmekle’ suçladı.

Çatışma Araştırmaları (Konfliktforschung) Enstitüsü verilerine göre, Avusturya’da geçtiğimiz altı ay içinde 15, son 11 yıl içinde 793 kadın, erkekler tarafından öldürüldü. Cinayet sebebi, genellikle kadının partnerinden ayrılmak istemesi oldu. 

Geri Dön 05 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN