Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mayıs 2024 Cumartesi

Tartışmalı iltica yasası

Vorarlberg, Avusturya'da 1 Haziran itibarıyla iltica yasasını uygulamaya başlayacak ilk eyalet olacak.

Krone gazetesinin haberine göre, bu yasa kapsamında her sığınmacı ve sığınma hakkına sahip kişi, değerler kursuna katılacak, Almanca öğrenecek ve toplum hizmetine bağlılık sözü verecek. Eğer bu şartlara uyulmazsa, önce uyarı yapılacak, ardından sığınma yardımlarında kesintiye gidilecek.

Geçen yıl, Viyana'nın ÖVP lideri Karl Mahrer, federal başkentte benzer bir yasanın çıkarılması gerektiğini savundu. Mahrer, mültecilerin ev sahibi ülkeyle özdeşleşmeleri ve değerleri kabul etmeleri gerektiğini belirtti. ÖVP liderliğindeki diğer eyaletlerden de benzer destekler geldi. Steiermark bölge lideri Christopher Drexler, böyle bir yasayı hayata geçirebileceklerini ifade etti. Yukarı Avusturya Valisi Thomas Stelzer ise, sosyal yardım alanında ilk kez kendi eyaletinde getirilen zorunlu Almanca dil şartını hatırlattı.

Viyana Kent Konseyi Sosyal İşler Üyesi Peter Hacker (SPÖ) ise, bu yasanın hangi mağduriyetleri gidermeyi amaçladığının belirsiz olduğunu söyledi ve bunu yalnızca federal ve eyalet düzeyinde yaklaşan seçimlere yönelik bir siyasi taktik olarak değerlendirdi.

Geri Dön 11 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN