Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2024 Cumartesi

SPÖ'den 'servet vergisi' çağrısı

Avusturya Sosyal Demokrat Partisi (SPÖ), zenginlerden servet vergisi alınmasını önerdi.

SPÖ'lü Philip Kucher, bu vergilerden elde edilecek gelirle sağlık ve eğitim sektöründe istihdamın artırılabileceğini belirtti. Kucher, yılda 6 milyar avro gelir elde edilebileceğini ve 30 bin ek hemşire ve öğretmen alımı yapılabileceğini savundu.

İşçi Odaları, bu öneriyi destekleyerek kamu hizmetlerinin büyük ölçüde orta sınıfın vergileriyle finanse edildiğini vurguladı. Ayrıca işsizlik yardımlarının yüzde 70'e çıkarılarak yoksulluk riskinin azaltılması gerektiğini belirtti.

BASF’in mirasçısı Marlene Engelhorn, ailesinden kalan mirası hak etmediğini söyleyerek, mirasının en az yüzde 90'ını bağışlayacağını açıkladı.

Avrupa Merkez Bankası (EZB) verilerine göre, Avusturya, avro bölgesinde ikinci en yüksek servet yoğunluğuna sahip ülke.

Geri Dön 01 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN