Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mart 2024 Cumartesi

Polis çocuk kaçırma tehdidine karşı alarmda

Avusturya'nın Niederösterreich eyaletinde, son zamanlarda çocukları hedef alan kaçırma girişimleri, polisi harekete geçirdi.

Polis çocuk kaçırma tehdidine karşı alarmda

En son Melk bölgesindeki Schönbühel'de bir olay yaşandı. Bir annenin Facebook üzerinden yaptığı paylaşıma göre, kızı beyaz bir panelvan içinden bir adam tarafından durduruldu ve adam çocuğu, şekerleme ve yavru kedilerle arabaya çekmeye çalıştı. Olay, Niederösterreich Polisi tarafından doğrulanıp, ilgili şikayet kaydedildi.

Polis, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını duyurdu. Ancak, henüz herhangi bir tanık bulunamadı ve bölgedeki okullar yoğun devriye ile izlenmeye başlandı. Benzer bir olay da Sankt Pölten-Land bölgesinde bildirildi. Ancak bu olaylarla ilgili somut bilgi veya görgü tanığı bulunamadı.

Polis, ailelere çocukların güvenliği ile ilgili önemli tavsiyelerde bulundu. Çocukların isimlerinin dışarıdan görülebilecek şekilde kıyafet veya okul çantalarına yazılmaması, yabancılarla araçlara binmemeleri, araçlarla güvenli bir mesafe korumaları, yabancılara resmi bir hitap tarzı kullanmaları gibi önlemler önerildi. 

Ayrıca, çocukların yabancılarla karşılaştıklarında nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirilmeleri ve herhangi bir olay yaşanması durumunda aileleri ile bu konuyu rahatça paylaşabilmeleri için teşvik edilmeleri gerektiği konusunda uyarılar yapıldı. Eğer çocuk böyle bir durum yaşarsa, ailelerin sakin kalması, çocuğu desteklemesi ve durumu polise bildirmesi gerektiği vurgulandı.

Geri Dön 16 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN