Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2023 Perşembe

Öğrencilerin çoğu, ‘okulda öğrendiklerim gerçek hayatta ne işime yarayacak’ diyor

Avusturya’da 800 öğrenciyle yapılan bir ankete göre, gençlerin neredeyse dörtte üçü, okulda öğrendiklerinin yarısını bile gerçek hayatta kullanamayacaklarına inanıyor. Öğrenciler, ayrıca aşırı baskı ve sınav kaygısından şikâyetçi. 

‘Lernquadrat’ Enstitüsü tarafından 10 ila 19 yaşındaki öğrenciler arasında yapılan ankete göre, öğrenciler yoğun ders yükü, ödevler ve sınavlardan şikayetçi; ankete katılanların dörtte üçünden fazlası, sınavlar için çok fazla ders materyalini öğrenmek ve ezberlemek zorunda kaldığını, ve öğrendiklerini sınavdan sonra hemen unuttuğunu söylüyor.

Öğrencilerin yüzde 72’si ise okulda öğrendiği çoğu şeyin anlamlı olmadığı ve gerçek hayatta bir karşılığı olmadığı görüşünde. Her üç kişiden biri, kimya ve fizik gibi derslerin gereksiz olduğunu düşünüyor. Sanat, müzik ve din gibi derslerde ise bu oran ikide bire çıkıyor.

Geri Dön 25 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN