Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Ekim 2022 Cumartesi

Mülteci sayısı yüzde 200 arttı

Avusturya’da mülteci sayısı geçen seneye göre yüzde 200 arttı, ocak ayından bu yana 71 bin 885 kişi iltica başvurusu yaptı. 

Hükûmet, sayısı giderek artan mültecilere çadırlarda konaklama sağlamaya başladı. Bu uygulama, birçok siyasetçi tarafından sertçe eleştirildi. Tirol Eyaleti Sosyal İşler Bakanı Yeşiller Partili Gabriele Fischer, göçmenlerin yılın bu zamanında her biri 8 kişilik olan ve soğuğa karşı yalıtımı olmayan bu çadırlarda kalmasını ‘insani felaket’ olarak niteledi. 

Karintiya eyaletinde ise 60 mülteci, 4 yıldızlı bir otelin boş odalarına yerleştirdi. Bu da aşırı sağcı FPÖ’nün tepkisini çekti. 

Geri Dön 22 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN