Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
29 Aralık 2022 Perşembe

Maaşlar yüzde 7, emekli maaşları yüzde 8,3 artacak

Avusturya’da yeni yılda maaşlara ortalama yüzde 7, emekli maaşına ise ortalama yüzde 8,3 zam gelmesi bekleniyor.

Avusturya’da enflasyon nedeniyle yükselen maaşlar nedeniyle birçok çalışan daha yüksek vergi dilimine geçti ve daha fazla vergi ödemeye başladı. Bu uygulamaya kalte Progression deniyor. Uygulama 2023’te kaldırılacak. Bu sayede vergi mükellefleri yıllık 370 ila 390 avro daha az vergi ödeyecek.

Aralık ayı başında yürürlüğe giren doğal gaz ve elektrikte fiyat freni uygulaması da 2023 boyunca sürecek. Bununla hanelerin ortalama 500 avro rahatlatılması planlanıyor.

Maaşlar kamu sektöründe ortalama yüzde 7,3 zamlanacak. Özel sektörde de benzer bir artış bekleniyor: diğer sektörlerde yapılacak toplu sözleşmelere de yön veren metal endüstrisinde sendika ve işverenler ortalama yüzde 7,44 maaş artışı üzerinde anlaştı. Emekli maaşları ise ortalama yüzde 5,8 artacak. Ayrıca emeklilere mart ayında emekli maaşının yüzde 30’u kadar, en fazla 500 avro prim ödenecek. 

Geri Dön 29 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN