Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mart 2023 Cuma

Kamu yayıncılığı vergisi değişiyor

Avusturya hükûmeti, ülkede ‘GIS-Gebühr’ olarak adlandırılan kamu yayıncılığı vergisinde reforma gitmeye hazırlanıyor. 

Verginin ismi, devlet televizyon kanalları ORF’nin adını alarak 'ORF Vergisi' olarak değiştirilecek, ve hane başına aylık ortalama 22,45 avrodan 15 avroya inecek. 

Mevcut düzenlemeye göre, haneler kamu yayıncılığı vergisi için 22,45 avroyla beraber eyaletlerin belirlediği vergiyi ödüyordu. Ödenen toplam miktar, eyalete göre aylık 28 avroya kadar çıkabiliyordu. Yeni düzenlemeyle, aylık ödenen miktar en fazla 21, 20 avro olacak. 

GIS vergisinden muaf olan haneler, ORF vergisinden de muaf olacak. 

Meinbezirk haber sitesinin anketine göre, halkın yüzde 14’ü planlanan değişiklikten memnun. Yüzde 83 ise, devletin haber kanallarını takip etmediğini söylüyor ve kamu yayıncılığı vergisinin tamamen kaldırılmasından yana.

Geri Dön 24 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN