Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
11 Ocak 2023 Çarşamba

İstihbarat: Avusturya, casuslar için bir cennet

Avusturya'da istihbarat tarafından hazırlanan rapora göre ülke casusluk faaliyetleri için tercih edilen bir bölge hâline geldi. En çok istihbarat faaliyeti gösteren ülkeler arasında Türkiye de var.

Anayasayı Koruma Teşkilatı ve Devlet Güvenlik ve İstihbarat Teşkilatı tarafından hazırlanan rapora göre, Avusturya, gevşek yasalar ve nispeten hafif cezalar nedeniyle yabancı istihbarat faaliyetleri için tercih edilen bir bölge haline geldi. Yerli istihbaratın zayıflığının kabul edildiği raporda, Avusturya’da en çok istihbarat faaliyeti gösteren 4 ülkenin Rusya, Çin, İran ve Türkiye olduğu bildirildi. 

Yetkililere göre en tehlikeli görülen ülke Rusya. Rusya’nın Avusturya istihbarat servisleri ve güvenlik yetkilileri hakkında casusluk yaptığı iddia edilirken, diğer üç ülke herhangi bir faaliyetle ilgili açıkça suçlanmıyor. 

Geçtiğimiz haftalarda, Avusturya’da eski bir Rus diplomatın oğlu olan 39 yaşındaki bir kişinin evine, Rusya için yıllardır casusluk yaptığı şüphesiyle operasyon düzenlenmişti.

Geri Dön 11 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN