Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mayıs 2024 Çarşamba

İngiltere Başbakanı Avusturya’da

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, resmi bir ziyaret gerçekleştirmek üzere başkent Viyana’ya geldi. Ziyaretin ana gündem maddesi göç.

Avusturya basınında çıkan haberlere göre, Sunak’ın düzensiz göçmenlerin Ruanda gibi üçüncü ülkelere gönderilmesi konusuna odaklanacağı ve sınır kontrollerinin artırılmasına yönelik stratejileri istişare edeceği ifade edildi.

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Sunak'ın ziyareti öncesinde verdiği demeçte, "Kayıt dışı göçün önlenmesinin yolu, iltica prosedürlerinin Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelerde uygulamaktan geçiyor" diye konuştu. İki mevkidaş, İngiltere’nin Ruanda Planı ile ilgili bir çok kez görüş alışverişinde de bulunmuştu.

Avusturya’da da benzer şekilde yasa dışı göçmenlerin AB dışındaki üçüncü ülkelere gönderilmesi tartışılıyor. Ayrıca Suriyeli ve Afganistanlı sığınmacıların da ülkelerindeki güvenli bölgelere geri gönderilmesi öneriliyor. 

Geri Dön 22 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN