Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Ağustos 2023 Salı

Göçmenler 5 yıl ikametten sonra tam sosyal yardım alabilecek

Avusturya Başbakanı Nehammer, göçmenlerin ancak beş yıllık yasal ikametten sonra tam sosyal yardım almaya hak kazanacağını açıkladı.

Avusturya Başbakanı ve ÖVP lideri Karl Nehammer, partisinin ‘2030 Gelecek Planları’nı kamuoyuyla paylaştı. Planlara göre, göçmenler ancak beş yıllık yasal ikametten sonra tam sosyal yardım almaya hak kazanacak. Ayrıca, yardımların kötüye kullanılmasına karşı mücadele yoğunlaştırılacak. 

Başbakan Nehammer, ‘sosyal sistemin yüksek kalitesini sürdürmek için’, yardım sisteminde reforma gidileceğini açıkladı. Hükûmet, şu anda reforma ilişkin yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. 

Nehammer, sistemin sürdürülebilirliğini korumak için, ‘yalnızca daha önce Avusturya sosyal güvenlik sistemine ödeme yapmış olanların yardımlardan tam olarak yararlanma hakkına sahip olmaları’ gerektiğini savunarak, ülkede beş yıldan kısa süredir yaşayan göçmenlerin aldığı sosyal yardımlarda kesinti yapılmasının planlandığını dile getirdi. 

Başbakan, ayrıca yardımların nakit olarak ödenmesine son vermeyi ve sosyal yardımlarda dolandırıcılıkla daha güçlü şekilde mücadele etmeyi planlıyor. 

Geri Dön 15 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN