Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Eylül 2023 Pazartesi

Fransa'nın abaya yasağı Viyana'da protesto edildi

Viyana'daki Fransa Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup, Fransa'da okullarda uygulanan abaya (uzun elbise) yasağını protesto etti.

Protestocular, uzun elbiseler giyerek yasağa tepki gösterdi ve "Abaya bizim hakkımız ve kimliğimiz", "Kadınları örtüleriyle yargılamayın", "Benim kıyafetim, benim seçimim" gibi yazılı pankartlar taşıdı. Protesto sırasında yapılan konuşmalarda, Fransa'daki abaya yasağına karşı çıkıldı.

"İnsanların nasıl giyineceğine devlet karar vermemeli"

Baraa Bolat, gösteriyi Fransa'da abayanın okullarda yasaklanmasına karşı bir protesto olarak düzenlediklerini belirtti. Bolat, "Bu yasağın yayılmasını ya da başka ülkelerde uygulanmasını istemiyoruz. Bu insan haklarına bir saldırıdır. İnsanların nasıl giyineceğine devlet karar vermemeli." dedi. Fransa'da son yıllarda Müslüman karşıtlığının arttığına dikkat çeken Bolat, bu yasağın son bulması gerektiğini söyledi.

Ne olmuştu?

Fransa'da Eğitim Bakanı Gabriel Attal, abaya ve benzeri uzun elbiselerin laikliğe aykırı olduğunu belirterek okullarda giyilmesini yasaklayacağını açıklamıştı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da bu yasağa taviz verilmeyeceğini ifade etmişti. Danıştay ise abaya yasağının özel hayata saygı, ibadet ve eğitim haklarına aykırı olmadığına karar vermişti.

Geri Dön 18 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN