Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ağustos 2023 Cumartesi

Eski Başbakan Kurz 'yalan beyandan' yargılanacak

Avusturya'nın eski Başbakanı Sebastian Kurz, yolsuzluk iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında parlamento komitesine yalan beyan verdiği suçlamasıyla yargılanacak. 

Eski Başbakan Kurz 'yalan beyandan' yargılanacak

Viyana merkezli Ekonomi ve Yolsuzluk Savcılığı, Kurz'un parlamento soruşturma komitesine yalan beyanda bulunduğuna dair suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Bu iddianın cezasının üç yıla kadar hapis olduğu ifade edildi.

Kurz, Ekim 2021'de başlatılan yolsuzluk soruşturmasında merkezinde yer aldı. Avusturya Katılım Holding'in eski Genel Müdürü Thomas Schmid ve birçok önemli ismin de dahil olduğu bu soruşturma, çeşitli yolsuzluk iddialarını içeriyordu.

Schmid, Kurz'a yönelik ağır suçlamalarda bulunmuş ve özellikle seçimleri kazanmak amacıyla kamuoyunu etkilemek için çeşitli yollarla işbirliği yaptıklarını ileri sürmüştü.

Bu durum, Avusturya'nın son on yılında siyasi bir figür olarak etkili olan Kurz'un siyasi kariyerinde önemli bir dönüm noktası oluşturuyor. Türkiye karşıtlığı gibi konuları kullanarak siyasi başarı elde eden Kurz, yolsuzluk soruşturması nedeniyle parti genel başkanlığı görevini bırakmış ve aktif siyasetten çekilmişti.

Geri Dön 19 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN