Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2024 Çarşamba

Enflasyon son 3 yılın en düşük seviyesinde

Avusturya’da enflasyon Eylül 2021’den bu yana en düşük seviyelere inerek yüzde 3,5’e geriledi.

Avusturya İstatistik Dairesi Başkanı Tobias Thomas, petrol fiyatlarının bir önceki yılın aynı döneminin altına düşmesinden, enflasyonun olumlu etkilendiğini açıkladı. Ancak gıda ve gastronomi fiyatlarının ortalamanın üzerinde seyrettiği belirtildi.

Avusturya Maliye Bakanı Magnus Brunner, enflasyonun 2024 yılında, bir önceki yıla kıyasla yüzde 50 gerileyeceği öngörüsünde bulundu.

Avrupa istatistik kurumu Eurostat’ın ilk tahminlerine göre, avro bölgesinde ise nisan ayında ortalama enflasyon, değişmeyerek yüzde 2,4 olarak sabit kaldı. Enerji, gıda, alkol ve tütün gibi değişken fiyatları hariç tutan çekirdek enflasyon ise yüzde 2,7’ye geriledi.

Geri Dön 01 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN