Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
01 Kasım 2023 Çarşamba

Enflasyon düşüşte

Avusturya'dai eylül ayında yüzde 6 olan enflasyon, ekim ayında yüzde 5,4'e düşerek Ocak 2022'den bu yana en düşük seviyesini gördü.

Avusturya İstatistik Dairesi, ekim ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre, eylül ayında yüzde 6 olan enflasyon, ekim ayında yüzde 5,4'e düştü. Böylece, enflasyon rakamları, Ocak 2022'den bu yana en düşük seviyesine ulaşmış oldu. 

İstatistik Dairesi’den yapılan açıklamada, ekim ayındaki düşüşte, bir önceki yıla göre enerji ve yakıt fiyatların düşmesinin etkili olduğunu belirtildi.

ÖVP'li Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, "Satın alma gücünü koruduk, gerektiğinde hedefe yönelik destek sağladık ve bu zor aşamada insanların üzerindeki yükü hafiflettik. Olumlu gelişmenin devam etmesi ve enflasyonun ciddiyeti ile mücadeleye devam edilebilmesi için tam da bunu yapmaya devam etmemiz gerekiyor.” Dedi.

ÖVP'li Avusturya Maliye Bakanı Magnus Brunner da, "Tüm zorluklara rağmen hayatın insanlar için karşılanabilir olmasını sağlıyoruz” dedi.

Geri Dön 01 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN