Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2023 Perşembe

Enerji yardımına 'sistematik ırkçılık' eleştirisi

Aşağı Avusturya eyaleti, dar ve orta gelirli hanelere tek seferlik en az 150 avro enerji yardımı yapılacağını duyurdu. Yardımın koşulları ise, 'sistematik ırkçılık' tepkileriyle karılaştı.

Tek kişilik hanelerde yardım miktarı 150 avro olacak, hanedeki her ek kişi başına ise 50 avro daha ödenecek. Yani, dört kişilik bir aile 300 avro yardım alacak. Yardım için birinci koşul, yıllık gelirin tek kişilik hanelerde brüt 40 bin, birden fazla kişilik hanelerde 100 bin avronun altında olması.

Sistematik ırkçılık eleştirisi

İkinci koşula göre ise, sadece Avusturya vatandaşları veya ‘Avusturya vatandaşlığıyla aynı statüye sahip olanlar (AB vatandaşlığı veya Avusturya’da oturma izni olanlar)’ yardımdan faydalanabilecek. İltica başvurusu onaylanmamış sığınmacılar ve tutuklular yardım alamayacak. ÖVP’li eyalet hükûmeti, bu kriter nedeniyle ‘sistematik ırkçılık yapmakla’ eleştiriliyor. 

Geri Dön 13 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN