Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mart 2023 Cumartesi

Emeklilere enflasyon yardımı mağduriyet yarattı

Avusturya hükûmetinin emeklilere mart başında yaptığı tek seferlik enflasyon yardımı, asgari maaş alan emeklileri dezavantajlı duruma düşürüyor. 

Hükûmet, brüt maaşı 2 bin avronun altında olan emeklilere, en fazla 500 avro olmak üzere maaşın yüzde 30’u oranında yardım yaptı. Yani, daha fazla maaş alanlar daha fazla yardım aldı. 

Düzenleme, özellikle asgari maaş alan emeklileri mağdur etti. vienna.at'in haberine göre, brüt 1.110 avro asgari maaş alan emekliler, bu tutarın yüzde 30’u, yani 333 avro yardım almak yerine sadece 85 avro yardım aldı. Emekliler Birliği Başkanı Peter Kostelka, asgari ücretli emeklilere yapılan yardımların ücrete göre değil, bireysel emeklilik payına göre hesaplandığı, bu kişilerin aldığı yardımın elektrik faturasını ödemeye bile yetmeyeceği açıklamasında bulundu. 

Birlik Başkanı, "Zaten en azına sahip olanlar, devletten de en az yardımı alıyor" diyerek, düzenlemenin revize edilmesi çağrısında bulundu. 

Geri Dön 04 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN