Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Şubat 2024 Çarşamba

"Dezavantajlı grupların sosyal yardımlara ulaşımı kısıtlı"

Uluslararası Af Örgütü'nün raporunda, Avusturya'daki göçmen ve engellilerin sosyal yardımlara ulaşımının 'fazla bürokratik' olduğuna dikkat çekildi.

Uluslararası Af Örgütü, Avusturya’daki sosyal yardımlara ilişkin bir rapor yayımladı. Raporda, göçmen ve engelli bireyler için sosyal yardımlara ulaşımın fazla bürokratik olduğu vurgulandı. Sistemin dezavantajlı grupları kısıtladığı ve hantal bir şekilde işlediği ifade edildi. 60 sayfalık raporda, engelli bireylerin sosyal yardımlara hak kazanmak için ebeveynlerinin tüm gelir ve giderlerini ibraz etmek zorunda kaldığını, mahkemeye bildirimde bulunması gerektiği açıklandı.

Ayrıca Avusturya'da 5 yıldan az bir süredir yasal olarak ikâmet eden yabancı uyrukluların sosyal yardımlardan muaf tutulduğuna dikkat çekildi. Bu durumun, göçmenlerin güvencesiz ve kayıt dışı işlerde çalışmaya mecbur bırakabileceği vurgulandı.

Buna ek olarak sosyal yardımlara başvuru formlarının çok kapsamlı olduğu, anadili Almanca olmayanların bu evrakları doldurmakta zorluk yaşadığı kaydedildi. Formların, sosyal hizmet uzmanları tarafından dahi yanlış doldurduğuna dikkat çekildi.

Geri Dön 21 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN