Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Nisan 2024 Salı

Casusluk iddiaları nedeniyle Ulusal Güvenlik Konseyi toplanıyor

Avusturya'da, Federal Anayasayı Koruma Dairesi'nin eski bir çalışanı olan Egisto Ott, casusluk şüphesiyle tutuklandı. Ulusal Güvenlik Konseyi acil toplantı yapacak.

Ott'un tutuklanması ülkenin siyasi gündemine hızla yerleşti. Başbakan Karl Nehammer, 9 Nisan'da Ulusal Güvenlik Konseyi'ni acil olarak toplayacağını duyurdu. Nehammer, bu olayın yargı tarafından derinlemesine incelenmesinin önemini vurgulayarak, "Rusya'nın gizli ağlarının Avusturya'yı sarmasına izin veremeyiz" ifadelerini kullandı. Yeşiller Partisi ise, olayın aciliyetine dikkat çekerek, konseyin daha erken bir tarihte, 5 Nisan Cuma günü toplanması gerektiğini savundu.

Viyana Savcılığı, geçtiğimiz cuma günü Egisto Ott'un gözaltına alınması talebinde bulundu. Ott, Avusturya aleyhine gizli istihbarat verilerini sızdırmak ve görevini kötüye kullanmakla suçlanıyor. Ayrıca, üst düzey yetkililere ait cep telefonu yazışmalarını Rus casuslarına aktardığı iddia ediliyor. Bu olay, Avusturya'nın ulusal güvenliğiyle ilgili endişeleri artırırken, hükûmetin sıkı önlemler alması bekleniyor.

Geri Dön 02 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN