Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Kasım 2022 Cuma

Çalışma saati 30’a indi, iş başvuruları 10’a katlandı

Avusturya’da bir ajans, maaşı sabit tutarak haftalık çalışma saatini 40’tan 30’a indirdi. İş başvuruları 10 katına çıktı.

Yukarı Avusturya’da bir çevrimiçi pazarlama ajansı (eMagnetix), personel eksikliğine çözüm bulmak için tam zamanlı çalışanların haftada 40 yerine 30 saat çalışarak aynı maaşı aldığı bir pilot proje yürüttü. Çalışma saatlerinin kısaltılması, iş başvurularında 10 kat artışa yol açtı.

Mesai saatlerinin kısaltılması sayesinde kendilerine, ailelerine ve arkadaşlarına daha çok vakit ayırabilen çalışanlar, projeden çok memnun kaldı. Projeye katılanların yüzde 40’ı daha fazla uyuduğunu, üçte ikisi daha sağlıklı beslenmeye vakit bulabildiğini söyledi. Aynı zamanda, şirkette verimlilik, satışlar ve kar oranlarında da artış kaydedildi.

Geri Dön 11 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN