Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Haziran 2024 Çarşamba

Başı açık öğretmene ayrımcılık yapan İslam Dini Cemaati'ne ceza

Avusturya'da, başı açık şekilde İslam dersine giren öğretmene ayrımcılık uğrandığı gerekçesiyle, İslam Dini Cemaati'ne 15 bin avro tazminat ödeme cezası verildi.

Avusturya’da Viyana İş Mahkemesi, başı açık bir şekilde İslam derslerine giren bir öğretmenin ayrımcılığa maruz kaldığını tespit etti. Mahkeme, İslam Dini Cemaati’nin öğretmene 15 bin avro tazminat ödemesine hükmetti.

Türkiye kökenli Z.Ç. isimli öğretmenin, başörtüsünü çıkarması ve derslere saçı açık şekilde girmesi üzerine sistematik olarak dışlandığı ve ders saatlerinin kasten azaltıldığı belirtildi. 2017 yılında bu kararı alan öğretmen, İslam Dini Cemaati müfettişleri tarafından tepkiyle karşılandı.

Mahkeme, öğretmenin doğrudan din temelli bir ayrımcılığa uğradığını ve İslam Dini Cemaati’nin Eşit Muamele Yasası'nı ihlal ettiğini belirtti. Bu nedenle, öğretmene 15 bin avro tazminat ödenmesine karar verildi.

Geri Dön 19 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN