Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ocak 2024 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta; soğuk havalar ve on binlerce sigortalının e-kartının bloke edilmesi vardı. İşte yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya’da Sosyal Sigorta Kurumları Konferansı Başkanı Peter Lehner, 84 bin sigortalının e-kartının fotoğrafsız olması nedeniyle bloke edildiğini duyurdu. Lehner ülke genelinde sigortalıların yüzde 99,1’inin güncel e-kartlarına sahip olduğunu açıkladı.

Aşırı buzlanma can aldı

Freibach'ta buzlanma nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybeden 18 yaşındaki sürücü, tanıdığı olan 67 yaşındaki bir adama çarptı. Yaşlı adam hayatını kaybetti, genç sürücü şoka girdi.

900 hane elektriksiz kaldı

St. Pöltn bölgesinde, 900 hane elektriksiz kaldı. Kesintilerden çok sayıda apartman ve huzurevi de etkilendi. Bölge polisi tarafından yapılan açıklamada, trafo merkezinde bir yangın çıktığı açıklandı. Elektrikleri kesilen bölge halkı olayı anlamak için sokaklarda toplandı. Sabaha karşı, sorun giderilerek yeniden elektrik verildi.

Korona aşıları 25 bin kişinin hayatını kurtardı

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) araştırmaları, Mart 2023 tarihine kadar yapılan korona aşılarının dünya genelinde 1,4 milyon, Avusturya’da 25 bin kişinin hayatını kurtardığını ortaya koydu. DSÖ’nün, Avrupa’daki 34 ülkede yaptığı çalışmada, 25 yaş ve üzeri nüfusta korona aşılarının ölüm oranlarının yüzde 57 oranında azalmasını sağladığı açıklandı.

Viyana treninde soygun: 16 yaşındaki genç tutuklandı

Viyana-Wiener Neustadt arasında seferde olan bir trende soygun gerçekleşti. 16 yaşındaki bir kişinin yolcuları tehdit ve gasp etmesi üzerine polis alarma geçerek treni durdurdu. Viyana polisi tarafından yapılan ilk açıklamalara göre, soyguncunun Türk vatandaşı olduğu, çok sayıda genci gasp ettiği ve şiddet uyguladığı doğrulandı. Suçunu itiraf eden zanlı gözaltına alındı.

Geri Dön 21 Ocak 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN