Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
05 Kasım 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta; FPÖ'lü siyasetçinin karıştığı kadın cinayeti ve ardından ölü bulunması ve IPTV çetesine yapılan operasyon vardı. İşte yaşananlar... 

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Steiermark eyaletinde, 31 Ekim’de biteceği açıklanan konut ve ısınma yardımı başvuruları 30 Kasım’a kadar uzatıldı. Kriter olarak alanan yıllık net gelir sınırı da 30 bin 734 avrodan 40 bin 45 avroya yükseltildi.

ORF'ye zam

Kamu yayıncılığı vergisi ORF, 1 Ocak'tan itibaren yıllık ne az 183,60 avroya çıkacak. Ücretlerin eyaletlere göre farklılık göstereceği, Tirol, Kärnten, Steiermark ve Burgenland bölgelerinde ücretin 240 avroya kadar yükseleceği duyuruldu. Avusturyalıların yüzde 70’i ORF’ye karşı.

IPTV operasyonu: 20 Türk tutuklandı

Bununla birlikte, yasa dışı IPTV hizmeti sağlayan bir suç örgütüne operasyon düzenlendi. Federal İçişleri Bakanlığı, Türk kökenli 20 kişinin tutuklandığını, 1,6 milyon avro değerinde mal varlığına el konulduğunu duyurdu.

2022’de Almanya’da bir televizyon kanalı, telif haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle konuya ilişkin suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturma kapsamı genişletilerek, Avusturya’da da takip başlatılmıştı. Söz konusu çete, 2016 ve 2023 yılları arasında telif hakkı ile korunan ve şifrelenmiş TV sinyallerini çözerek, yayınları son kullanıcılara yıllık 100 avro ücret karşılığında satmıştı.

Eşini öldürdüğü düşünülen FPÖ'lü siyasetçi ahırda ölü bulundu

Bir süredir kayıp olduğu için aranan 39 yaşındaki Aşağı Avusturyalı bir kadın, Çek Cumhuriyeti’nde bir mezarlıkta başından vurulmuş hâlde ölü bulunmuştu. Ardından, kadının eski eşi olan FPÖ’lü siyasetçi şüpheli olarak aranmaya başladı. Arama çalışmaları sonunda, katil zanlısı Schiltern’de bir ahırda ölü bulundu.

Geri Dön 05 Kasım 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN