Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Eylül 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta kiralar, şiddetli yağış ve insan kaçakçılığı vardı. İşte yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Viyana Belediyesi’nin sosyal konutlarında oturan kiracılara, ödedikleri kiranın yarısı kadar ikramiye verilecek. Ödemeler, ‘Gemeinde-Bonus’ ismi altında, 1 Eylül itibarıyla yapılmaya başlandı. 

Kiralara fiyat freni konusunda da sonunda anlaşmaya varıldı; önümüzdeki üç yıl boyunca, kira artışları en fazla yüzde 5 ile sınırlandırılacak. 

Batı Avusturya’da şiddetli yağmur, birçok nehir ve akarsunun taşmasına yol açtı. Sel nedeniyle birçok bölgede alarm durumuna geçildi. Innsbruck’ta su seviyesi son yüz yılın rekorunu kırdı, birçok yol ve köprü kapatıldı. 

Halstatt kasabasında yerel halk, kitlesel turizme karşı protesto düzenledi. UNESCO Dünya Miras Listesinde olan, yaklaşık 700 nüfuslu kasabaya, turistik sezonda 10 bini aşkın ziyaretçi geliyor. Kitlesel turizme karşı protesto düzenleyen Halstatt sakinleri, günübirlik turist sayısına sınırlama getirilmesini ve saat 17.00'dan sonra tur otobüslerinin yasaklanmasını talep ediyor.

İnsan kaçakçılığı şüphesiyle ilgili olarak yapılan trafik kontrolünde, küçük bir kamyonun kasasında, Türkiye'den gelen 53 kişinin taşındığı ortaya çıktı.

Geri Dön 03 Eylül 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN