Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Ağustos 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta ekonomi ve ırkçılık vardı. İşte geride bıraktığımız haftanın gelişmeleri...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya’da dar gelirli ailelerin çocuklarının okul masraflarını karşılamaya yardımcı olmak için verilen okul yardımı, 7 Ağustos itibarıyla ödenmeye başlandı. Yardım, bu sene 120 avrodan 150 avroya çıkarıldı. 

Aşırı sağcılara 'Nazi' diyen kadına ceza

Yukarı Avusturya’da aşırı sağcı bir gösteriye katılanlar hakkında "Naziler bir Türk’ten döner alıyor" ifadelerini kullanan kadına ‘genel kabul görmüş ahlak ilkelerini ihlal ettiği’ gerekçesiyle 100 avro ceza kesildi. Yukarı Avusturya eyaletindeki Steyr kentinin polis departmanı, birine ‘Nazi’ demenin hakaret sayıldığını vurgulayarak, Yukarı Avusturya Polis Ceza Yasası’na göre bunun para cezasına tabi olduğunu savundu. Kadın, cezaya itiraz edeceğini bildirdi.

Havuza Nazi dövmeleriyle giren adam için kovuşturma başlatıldı

Yukarı Avusturya’da halka açık bir havuza Nazi dövmeleriyle giren 32 yaşındaki adam, yaklaşık üç haftadır tutuklu. Nazileri yücelten çok sayıda dövmesi olduğu belirtilen adam hakkında kovuşturma başlatıldı.

Evsizleri hedef alan bıçaklı saldırgan

Avusturya’nın başkenti Viyana’nın Alsergrund bölgesinde evsiz bir adam, 9 Ağustos Çarşamba gecesi, kimliği bilinmeyen bir saldırgan tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Bu, Viyana’da geçtiğimiz dört hafta içinde evsizleri hedef alan üçüncü bıçaklı saldırı oldu. Polis, evsizleri hedef alan saldırganı arıyor.

Avusturya ekonomisi küçülüyor

Ekonomik araştırma enstitüsü Wifo’nun raporuna göre, 2022 yılının ortalarından itibaren resesyona giren Avusturya ekonomisi, 2023’ün ilk çeyreğinde küçüldü. Öncü göstergeler, ülke ekonomisinin üçüncü çeyrekte de küçülmeye devam edeceğine işaret ediyor.

Geri Dön 13 Ağustos 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN