Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Haziran 2024 Cuma

Amazon Prime müşterilerine para iadesi

Avusturya'da mahkeme, Amazon'un Prime müşterilerine para iadesi yapmasına hükmetti.

Amazon Prime müşterilerine para iadesi

İşçi Odası'nın açtığı davada, 2022 sonbaharına kadar 'Amazon Prime' aboneliği olan ve fiyat artışından etkilenen müşterilere iade yapılacak. İade miktarı 36,50 avroya kadar çıkabilecek ve müşteriler bu tutarı kupon olarak da alabilecek.

Amazon, Eylül 2022'de Prime üyelik fiyatlarını artırmıştı. Aylık ücret 7,99 avrodan 8,99 avroya, yıllık abonelik ise 69 avrodan 89,90 avroya yükseltilmişti. İşçi Odası, bu artışın yasalara uygun olmadığını belirterek dava açmıştı.

Mahkemenin kararıyla, Prime müşterileri para iadesi talebini Amazon'un internet sitesi üzerinden müşteri hizmetlerine iletebilecek. İade miktarı, abonelik süresi dikkate alınarak hesaplanacak ve taleplerin en geç 11 Eylül 2024'e kadar yapılması gerekiyor.

Geri Dön 14 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN