Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Temmuz 2023 Salı

2024 sonuna kadar ek 1.080 avro aile yardımı

Avusturya hükûmeti, 2024 sonuna kadar ihtiyaç sahibi ailelerin çocuk başına yıllık 1.080 avro ek sosyal yardım almasını sağlayacak. 

Avusturya hükûmeti, dar gelirli ailelere yapılan çocuk yardımının temmuz ayı itibarıyla çocuk başına 60 avro artırılacağını duyurmuştu. 2024 sonuna kadar geçerli olması planlanan zam, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuk başına yıllık 1.080 avro ek sosyal yardım almasını sağlayacak. 

Yardıma yapılacak zam, bürokratik engeller nedeniyle henüz yürürlüğe girmedi, ancak zammın geriye dönük olarak temmuzdan itibaren geçerli olacağı açıklandı. Planlara göre, ağustos ayında, temmuzdaki zammı da kapsayacak şekilde çocuk başına ek 120 avro yardım ödenecek. 

Ebeveynlerden en az birinin sosyal yardım aldığı aileler ve aylık brüt geliri 2 bin avronun altında olan bekar ebeveynler, bu ek yardımdan yararlanabilecek. Çocuk sahibi olmayan ama sosyal yardım alan kişiler ise, aylık 60 avro zamdan 2023 sonuna kadar yararlanabilecek. 

Geri Dön 11 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN