Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Ocak 2023 Cuma

2023’te enflasyona karşı maaş zamları

Avusturya’da 2022 yılında enflasyon yüzde 8,9 olarak kaydedildi. 2023’te de yüksek kalması beklenen enflasyona karşı çalışan ve emeklilerin maaşlarına ciddi zamlar gelecek.

Kamu çalışanlarına yüzde 7,15 ila 9,41 oranında zam yapılacak, ortalama maaş artışı yüzde 7,35 olacak. Kamu sektöründe asgari ücret, brüt 2 bin 236 avroya çıkacak. Perakende ve metal işleme sektörünlerinde de maaşlar yüzde 7,2 ila 7,4 arasında artacak, demir yolu çalışanları ise yüzde 8,9 daha fazla kazanacak. 

Emekli maaşlarına da yüzde 5,8 ila 10,2 arasında zam yapılacak. Ayrıca emeklilere mart ayında prim ödenecek: Brüt maaşı 2 bin avronun altında olan tüm emekliler, brüt maaşının yüzde 30’u oranında en fazla 500 avro prim alacak. 

Avusturya Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (Wifo), enflasyonun 2023 sonunda yüzde 6,5 olmasını bekliyor. 

Geri Dön 13 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN