Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mart 2024 Cuma

Yüzlerce deney faresi aşırı sıcak nedeniyle öldü

Almanya'da, tıbbi araştırmalar için kullanılan 600 deney faresinin, ısıtma sistemindeki hata sonrası aşırı sıcak nedeniyle öldüğü bildirildi.

Yüzlerce deney faresi aşırı sıcak nedeniyle öldü

Justus Liebig Giessen Üniversitesi'nde, tıbbi araştırmalar için kullanılan yaklaşık 1.000 deney faresinin 600'ü, ısıtma sistemindeki bir arıza nedeniyle meydana gelen aşırı sıcaklık sonucu hayatını kaybetti. Üniversitenin fizyoloji bölümünde yaşanan bu olayda, sıcaklığın 40 dereceye ulaşması farelerin ölümüne yol açtı. Üniversite yetkilileri, yaşanan trajik olayın ardından detaylı bir soruşturma başlatılacağını ve benzer bir durumun tekrar meydana gelmemesi için önlemler alınacağını duyurdu.

Üniversitenin Bilimsel Altyapıdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Alexander Goesmann, yaşananların kabul edilemez olduğunu belirterek, olayın nedenlerinin araştırılacağını ve gerekli önlemlerin alınacağını ifade etti.

Geri Dön 15 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN