Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Şubat 2024 Cumartesi

Yüz binlerce gence 100 avroluk Kulturpass

Almanya'da bu yıl 18 yaşına gelen yaklaşık 750 bin genç, mart ayından itibaren, 100 avro değerindeki "Kulturpass" ile ödüllendirilecek.

Hükûmet, Kulturpass ile gençlerin kültürel etkinliklere daha fazla ilgi göstermelerini hedefliyor ve aynı zamanda organizatörler ile kültür sektörünü desteklemeyi amaçlıyor. Kulturpass, sinemalardan tiyatrolara, müzelerden kitapçılara, konserlerden festivallere kadar geniş bir yelpazede kullanılabilecek.

Geçerliliğini 1 Mart 2024'ten başlayarak 31 Aralık 2024'e kadar sürdürecek olan Kulturpass, kullanmak için "eID" adlı çevrimiçi kimlik özelliği ile tanımlama yapmayı gerektirecek. Bu, gençlerin yanı sıra organizatörler ve kültür çalışanları için de destek sağlayacak. Özellikle kültür sektörü, COVID-19 salgını nedeniyle önemli ekonomik zorluklarla karşılaşmıştı.

Almanya'da federal hükûmetin Doğu Sorumlusu SPD'li Carsten Schneider, 18 yaşına gelen tüm gençlere tek seferlik 20 bin avroya kadar 'başlangıç sermayesi' verilmesi önerisinde bulunmuştu.

Geri Dön 03 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN