Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Yola çıkacaklar dikkat: Trafik yoğun

Almanya'da Pentekos tatili boyunca, uzun bir hafta sonu için ya da bir tatil için, neredeyse tüm eyaletlerin sürücüleri yollarda olacak.

Yola çıkacaklar dikkat: Trafik yoğun

Bu durum, özellikle Almanya'nın güneyindeki otoyollarda trafik sıkışıklığı riskini artırıyor. Seyahat trafiğinin hedefleri, Alpler, orta dağlık bölgeler, Kuzey ve Doğu Denizi ile komşu yabancı ülkeler. Büyük şehirlere yakın mesafeli ören alanlarına yapılan geziler de rol oynuyor.

Yoğun trafik dün başladı. Bu sabah, yarın ve Pentekos Bayramı'na denk gelen pazartesi günü de yoğun trafik bekleniyor. 2023 yılında Pentekos öncesi cuma günü, yılın en çok tıkanıklık yaşanan günlerinden biri olmuştu.

En yüksek trafik sıkışıklığı riski altındaki güzergahlar, Berlin, Hamburg, Köln, Frankfurt, Stuttgart, München şehir merkezleri ve Kuzey ve Doğu Denizi'ne giden otoyollarıdır. Ayrıca, A1, A40 ve A59 otoyollarında tam kapanmalar bekleniyor.

Pentekos Bayramı (Pfingsten) nedir?

Her yıl genellikle mayıs ya da haziran aylarına denk gelen Pentekos Bayramı, Paskalyanın ardından 50 gün sonra kutlanır. Hz İsa’nın ölüp göğe yükseldikten sonra Kutsal Ruh'un havarilerin üstüne indiği gün olarak geçer. Hristiyanların vazifelerinin başladığı gün olarak geçer ve kutlanır. 

Aynı zamanda bir bahar bayramı olarak geçen Pentekos Bayramı esnasında kilise ayinleri genellikle dışarıda yapılır ve kiliselerin bahçeleri süslenir.

Geri Dön 18 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN