Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Nisan 2023 Cuma

Yılda 8 bin 200 e-scooter kazası

Almanya'da, 2022 yılında, 8 bin 200 elektrikli scooter ve 98 bin bisiklet kazası oldu. Kaza oranı, bir önceki yıla nazaran yüzde 16 oranında arttı.

Almanya'da Federal İstatistik Dairesi’nin verilerine göre; geçen yıl 8 bin 200 elektrikli scooter ve 98 bin de bisiklet kazası gerçekleşti. Raporda, bir önceki yıla göre kaza oranının yüzde 16 oranında arttığı bilgisi yer aldı.

Teknik Muayene Derneği’nden çağrı

Raporun ardından, Teknik Muayene Derneği (Technischer Überwachungsverein) TÜV, bisiklet ve e-scooter karıştığı çok sayıdaki kaza nedeniyle yollarda bu araçlar için daha geniş alanlar oluşturulması ve ilgili yeni düzenlemelerin acilen hayata geçirilmesi çağrısında bulundu. TÜV Yol Güvenliği Uzmanı Marc-Philipp Waschke ise, ”Kent merkezlerinde uçtan uca bisiklet yolu ağı ve kırsal alanlarda da bisiklet otobanları gerekiyor” dedi. 

Geri Dön 07 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN