Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2023 Çarşamba

Yeşiller’den ‘İklim Koruma Yasası’nı bloke etme tehdidi

Yeşiller Partisi, yeni iklim reformunu Federal Meclis’te veto etme tehdidinde bulundu.

Almanya’da İklim Uzmanlar Konseyi, federal hükûmeti iklim krizine karşı mücadelede daha fazla çaba göstermeye çağırdı. Konseyin trafik ışığı koalisyonunun İklim Koruma Yasası’nı yumuşatılmasına karşı uyarmasının ardından Yeşiller Partisi, yeni iklim reformunu Federal Meclis’te veto etme tehdidinde bulundu.

“Uzmanlar katı şartların karşılanması gerektiğine işaret ediyor”

Ulaşım Politikaları Sözcüsü Gelbhaar, RND’ye verdiği demeçte, “Uzmanlar Konsey’i haklı olarak koalisyonun İklim Koruma Yasası’nı değiştirdiğinde katı şartların karşılanması gerektiğine işaret ediyor. Aksi halde yasal olarak bağlayıcı olan Paris Mutabakatı ve hatta Anayasa açıkça ihlal edilmiş olacak” dedi.

Federal Anayasa Mahkemesi, çok belirsiz sektör hedeflerinin veya net olmayan karbondiokstik (CO₂) azaltma hedeflerinin Anayasaya aykırı olduğunu açıkça ortaya koydu. Gelbhaar, Yeşiller Partisi olarak Karlsruhe’de tekrar iptal edilebilecek bir hukuk reformunu kabul etmeyeceklerini vurguladı. 

Geri Dön 19 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN