Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mart 2024 Perşembe

Yeşillerden AfD'ye geçtiler

Almanya'da Yeşiller Partisi üyelerinin aşırı sağcı Alternatif für Deutschland (AfD) partisine geçişi büyük şaşkınlık yarattı.

Saarland eyaletine bağlı Völklingen şehrinde, 9 Haziran'daki yerel seçimler öncesinde Yeşiller Partisi Meclis Üyesi Wolfgang Lorenz'in AfD'den aday olacağını açıklaması dikkat çekti. Lorenz'e, yerel seçim listesinde üçüncü sıra teklif edildiği belirtildi. Yaklaşık 40 yıllık bir Yeşiller Partisi geçmişine sahip olan Belediye Meclisi Üyesi Gerold Fischer ise 31 Aralık 2023'te partiden ayrıldığını duyurmuş ve AfD'ye katılmak istediğini ifade etmişti.

Yeşiller Partisi, Lorenz hakkında partiden ihracı gündeme getirerek, derhal partiden ayrılmasını talep etti. Partiden yapılan açıklamada, Yeşillerin insan hakları, hoşgörü ve çeşitliliği savunan değerlerinin, AfD'nin pozisyonlarıyla bağdaşmadığı vurgulandı.

Geri Dön 28 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN