Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Aralık 2023 Cumartesi

Yeşiller tabanı rahatsız: İnsan hakları ayaklar altında

Avrupa'da 'tarihi uzlaşma' olarak lanse edilen Sığınmacı Sözleşmesi'ne Yeşiller Partisi tabanı tepkili. 400 üye, "Sözleşme, insan haklarına aykırı" diyerek açık mektup yazdı.

Avrupa Parlamentosu (AP) ve Avrupa Birliği (AB) arasında 'Sığınmacı Sözleşmesi' adı verilen anlaşma, Almanya'daki Yeşiller Partisi içinde büyük bir rahatsızlık yarattı. Bu anlaşmayı 'tarihi bir uzlaşma' olarak nitelendiren AB ve AP'ye karşın, Yeşiller Partisi'nin bazı üyeleri, sözleşmenin Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ile çeliştiğini savundu.

"İnsan haklarının ayaklar altına alınması"

Berlin Göç ve Sığınmacılar Eyalet Birliği Sözcüsü Birgit Vassiliades, parti yönetimine hitaben yazdığı bir açık mektupta, anlaşmanın 'tarihi bir dönüm noktası' olarak değil, 'insan haklarının ayaklar altına alınması' olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Mektupta, Yeşiller Partisi'nin inandırıcılığının sarsıldığı da ifade edildi. Ayrıca, Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ve Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck'in anlaşmaya destek vermeleri eleştirildi.

400'den fazla partili mektuba destek verdi

Mektupta, özellikle AB sınırlarında kurulması planlanan 'sığınmacı merkezleri' ve insanların başvuru işlemleri tamamlanana kadar bu merkezlerde uzun süre bekletilmelerine tepki gösterildi. Bu durumun Avrupa'nın özgürlükçü ve demokratik değerleriyle çeliştiği vurgulandı. 400'ün üzerinde parti üyesinin bu mektuba destek verdiği belirtildi.

Geri Dön 30 Aralık 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN