Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2023 Pazartesi

Yeşiller Partili Çevre Bakanı Lemke: Kimse ısıtma sistemini hemen değiştirmeye zorlanmayacak

Yeşiller Partili Çevre Bakanı Steffi Lemke, hanelerin ısıtma sistemlerinde doğal gazdan sürdürülebilir enerjiye geçiş planlarını savundu, ancak ‘Konuyu daha fazla ve daha iyi açıklayabilirdik’ diyerek kendisi ve partisi hakkında özeleştiride bulundu. 

Lemke, Bild am Sonntag’a verdiği röportajda, ısıtma sistemlerinde yenilenebilir enerjiye geçiş konusunda Yeşiller Partisi’nin ‘iletişim hatası’ yaptığını söyleyerek, ‘Kimse ısıtma sistemini hemen değiştirmeye zorlanmayacak. Yasa, ilk etapta sadece yeni ısıtma sistemlerini kapsayacak’ ifadelerini kullandı, ve ısıtmada yenilenebilir enerjiye geçiş sürecinde hanelere devlet desteği verileceğini vurguladı. 

Küresel ısınmanın etkilerinin artık günlük hayatta da hissedildiğini vurgulayan Bakan, ‘Daha çok zamanınımız olduğunu düşünmek bir hata’ şeklinde konuştu. 

“Yeşil enerji uzun vadede daha ucuza gelecek”

FDP ve CDU/CSU, yenilenebilir enerjiye geçişin enerji faturalarını beş kata kadar artırabileceğini savunarak Yeşiller Partisi’nin planlarına karşı çıkıyor. Yeşiller Partili Bakan, bu eleştiriler hakkında, “Birçok insan, yakın gelecekte doğal gaz ve akaryakıtın ne kadar pahalanacağını öngöremiyor” yorumunda bulunarak, rüzgar ve güneş enerjisinin uzun vadede daha ucuza geleceğini savundu. 

Geri Dön 15 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN