Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Mayıs 2023 Cumartesi

Yeşiller: Enerji Yasası’nda değişiklik askıya alınmayacak

Yeşiller Partisi Eş Başkanı Ricarda Lang, Enerji Yasası’ndaki planlanan değişikliğin ertelenmesine karşı çıkarak, vatandaşların güvenilirliğe ve planlamaya ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Almanya’da yenilenebilir enerji sistemlerine geçiş tartışması devam ediyor. Muhalefetteki Birlik Partisi (CDU/CSU) eleştirilerinin yanı sıra koalisyon ortakları Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller arasında da sular durulmuyor.

Deutschlandfunk'a konuşan Yeşiller Partili Lang, Enerji Yasası’nda yapılması planlanan değişikliğin ertelenmesine karşı çıktı. Lang, vatandaşların, zanaatkarların ve şirketlerin çıkarları için güvenilirliğe ve planlamaya ihtiyaç duyduğunu belirtti. Ucuz Rus gazı günlerinin sona erdiğini de hatırlatan Lang, enerjinin gelecekte çok daha pahalı hâle geleceğini vurguladı.

Meclis’te yasanın içeriği ile ilgili değişikliklere açık olduklarını belirten Lang, kiracılara daha fazla yardım edileceğini de ekledi. SPD'li Çalışma Bakanı Hubertus Heil da ısıtma sistemlerinin değiştirilmesine ilişkin tartışmalı yasanın uzun vadeli olarak ertelenmesine karşı çıktı. SPD’li politikacı, yasa ile hızlı bir şekilde netlik yaratılması gerektiğini belirtti ve iklim korumasının geniş bir toplumsal kabul gerektirdiğini sözlerine ekledi.

Almanya Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck’in Bakanlık Müsteşarı Patrick Graichen’in görevden alındığını açıklamasının ardından Birlik (CDU/CSU) partisi enerji yasasında yapılan değişikliklerin durdurulması çağrısında bulunmuştu.

Geri Dön 20 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN