Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
26 Ekim 2022 Çarşamba

Yerel yönetimler endişeli

Almanya’da genel bir elektrik kesintisi endişesi artıyor. Alman Şehirler Birliği, genel bir elektrik kesintisi durumunda güven ve düzenin çökebileceği uyarısında bulundu.

Alman Şehirler Birliği, enerji krizi nedeniyle yaşanabilecek genel bir kesintiyi gerçekçi bir senaryo olarak değerlendirdi. Brandenburg İçişleri Bakanı Michael Stübgen ise, “En kötü senaryoya hazırlıklı olmalıyız. Jeneratör, dijital radyo altyapısı gibi afet ekipmanlarında eksikler çok, üzerinde çalışıyoruz” diye konuştu.  

Barnim Bölge Yöneticisi Daniel Kurth da, “30 saatten fazla süren elektrik kesintileri yaşanırsa güvenlik ve düzen çökebilir. Özellikle diyalize bağlı hastalar için zamanla yarışabiliriz. Tüm olası senaryolara hazırlıklı olmalıyız” şeklinde konuştu. 

Federal Sivil Savunma ve Afet Yardımı Dairesi de uzun süreli bir kesintide trenler durabilir, süpermarketler kapalı kalabilir, buzdolabı ve telefon alt yapıları çalışmayabilir demişti. Evde ek gıda ve alternatif enerji kaynakları bulundurulması tavsiye edilmişti. 

Federal Teknik Yardım Kuruluşu ülke genelinde 4 bin 900 jeneratör ve 600'ün üzerinde acil durum için güç sistemi olduğunu açıkladı.

Almanya’da 8 Aralık’ta ülke genelinde sirenler de dahil olmak üzere tüm afet uyarı sistemleri test edilecek, cep telefonlarına saat 11.00'da genel bir mesaj gönderilecek. 

Geri Dön 26 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN