Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ocak 2024 Perşembe

Yeni vatandaşlık yasası yarın açıklanacak

Almanya'da vatandaşlık sürecini hızlandırması beklenen yasa tasarısı, cuma günü (yarın) açıklanacak.

Yeni vatandaşlık yasası yarın açıklanacak

Almanya'da SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan trafik ışığı koalisyonu, vatandaşlık yasasında reform yaparak göçmenlere daha hızlı ve kolay vatandaşlık alma imkânı tanımaya hazırlanıyor. Almanya'da yaşayan 13 milyon yabancının 5 milyondan fazlası AB vatandaşı. Cuma günü açıklanacak reform ile göçmenlerin vatandaşlığa kabul süresi 8 yıl yerine 5 yıl olacak.

Ayrıca dini nedenlerle kadınlarla tokalaşmayı reddeden biri dahi Alman pasaportu alabilecek. Ancak CDU İç Politika Sözcüsü Alexander Throm, bu durumu eleştirerek, "Yabancı bir kadınla el sıkışmaya bile hazır olmayan bir yabancı, Alman vatandaşlığını hak etmiyor demektir!" dedi. Throm, bu durumun kadın-erkek eşitliğini sorgulayan bir politika olduğunu belirtti.

Berlin'deki Vatandaşlık Dairesi, vatandaşlığa kabul sayısını iki katına çıkarmaya hazırlanıyor. Geçen sene 8 bin kişiye Alman vatandaşlığı verilmişti; ancak bu sayı Berlin'de artırılarak yılda en az 20 bin kişiye çıkarılacak.

Bavyera Başbakanı Markus Söder ise dilin önemini vurgulayarak, ilkokul öğrencilerine haftada bir saat daha fazla Almanca dersi verilmesini önerdi. Ayrıca, dil seviyesini artırmayı hedefleyen Söder, nitelikli dil sınavlarına erken başlanması gerektiğini belirtti.

Geri Dön 18 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN