Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Eylül 2023 Cuma

Yeni varyant Almanya'da

Robert Koch Enstitüsü, Almanya'da koronavirüsün ağır mutasyona uğramış bir varyantı olan BA.2.86'nın ilk kez tespit edildiğini açıkladı.

Yeni varyant Almanya'da

Enstitü, son haftalarda artan akut solunum yolu enfeksiyonları ve korona vakalarına işaret ederek bu durumu bildirdi. Rakamlara göre, geçen hafta yaklaşık 6 bin 780 koronavirüs vakası bildirildi ve bu, ağustos ayının ilk haftasına göre üç katından fazla bir artış anlamına geliyor. Ancak gerçek sayının daha yüksek olduğu tahmin ediliyor.

Frankfurt Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Viroloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Sandra Ciesek, BA.2.86 varyantıyla ilgili hala yanıtlanmamış sorular olduğunu belirtti. Bununla birlikte, Omicron varyantının dolaşımda olduğu sürece durumun nispeten kontrol altında olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Ciesek, şu an için durumun büyük ölçüde değişmesini veya hükûmetin yeni önlemler almasını gerektirecek bir tehlike görmediğini söyledi.

BA.2.86 varyantı ilk olarak İngiltere'de tespit edildi ve aşılamanın burada 11 Eylül'de başlaması planlanıyor. Bu varyant, İsrail, Danimarka, İsviçre ve Güney Afrika dahil birkaç ülkede daha görüldü. BA.2.86, virüsün ana değişkeni Omicron'a kıyasla 35'ten fazla mutasyon taşıyor.

Geri Dön 15 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN