Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Mart 2024 Çarşamba

Vize işlemlerinde iki adımlı randevu dönemi

Almanya'nın Türkiye'de uyguladığı vize sistemi, Türk vatandaşlarının Schengen başvurularını kolaylaştırmak için değiştirildi.

Vize işlemlerinde iki adımlı randevu dönemi

18 Mart'ta yürürlüğe giren yeni sistemle, başvuru süreci iki aşamalı hâle geldi ve artık randevu almak için uzun süreler telefon başında beklemek ya da çeşitli yöntemlere başvurmak gerekmeyecek. 5 Mart 2024'ten itibaren aktif olacak yeni kayıt sistemi kapsamında, başvuru sahipleri ilk olarak Alman Dış Temsilciliği'nin Türkiye'deki randevu bekleme listesine kaydolacak ve kaydın onayı e-posta ile kendilerine iletilecek.

İkinci aşamada, randevular bekleme listesine kayıt sırasına göre verilecek ve başvuru sahiplerine iDATA aracılığıyla randevu tarihi bildiren bir e-posta gönderilecek. Bu e-posta geldikten sonra 48 saat içinde vize başvurusunun teslim tarihi onaylanmalı ve iDATA hizmet ücreti kredi kartıyla online olarak ödenmelidir. Zamanında onaylanmayan veya ödenmeyen randevular iptal edilecek ve başvuru sahiplerinin yeniden kayıt olması gerekecektir.

Daha fazla bilgi ve detaylar için Alman Dış Temsilciliği'nin web sitesi ziyaret edilebilir.

Geri Dön 20 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN