Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Kasım 2022 Cumartesi

Vergi iadesi başlıyor

Almanya’da vergi iadesi başlıyor. Enflasyon nedeniyle toplanan yüksek vergilerin bir kısmı halka iade edecek.

Vergi iadesi başlıyor

Uygulamadan 48 milyon kişinin yararlanması öngörülüyor. Buna göre; aylık gelire bağlı olarak tek başına yaşayanlar için 700 avro, iki çocuklu bir aile için ise 2 bin avro vergi indirimi yapılacak.

En yüksek vergi diliminden alınan vergilere indirim yok. Vergi muafiyeti için temel gelir sınırı ise önce 10 bin 347 avrodan 10 bin 908 avroya yükseltilecek, 2024 yılında ise 11 bin 604 avro olacak.

Bürgergeld’in başlamasıyla birlikte iki çocuklu bir aile çalışmasa dahi 1.600 avro yardım alacak. Muhalefet ve bazı uzmanlar, bu durumda kimsenin çalışmak istemeyeceğini savunuyor. Devletin çalışanlardan aldığı verginin azaltılması talep ediliyor. Böylece insanlar çalışmaya teşvik edilebilir.

Geri Dön 12 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN