Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Ağustos 2023 Çarşamba

Veliler okula güvenmiyor

Almanya'da eğitim sistemi ciddi bir güven krizi içerisinde. Her 4 ebeveynden 3'ü, okulun çocukların becerilerine uygun şekilde meslek sahibi olmalarına katkı sağlamadığı kanaatinde.

Körber Vakfı adına Forsa araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen ankete göre, Almanya'da ebeveynlerin yüzde 72'si, okulların çocukların becerilerine uygun şekilde gelecekte meslek sahibi olmalarına katkı sağlamadığını düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 45'i, okullarda kullanılan not verme sistemine güvenmediğini ve bu sistemin reforma ihtiyaç duyduğunu belirtti. Yüzde 5'i ise not sisteminin tamamen kaldırılmasını savundu.

Körber Vakfı Eğitim Bölümü Başkanı Julia Andre, "Anket sonuçları, ebeveynlerin çocuklarını geleceğe hazırlama konusunda okullara güvenmediğini gösteriyor. Bu durum, daha derin bir soruna işaret ediyor: Okulların hangi konularda eğitim vermesi gerektiği konusunda ortak bir anlayış eksikliği var gibi görünüyor. Bu temel meseleyi ele almak önemlidir, çünkü ebeveynler ve okullar ancak bu temelde işbirliği yapabilirler" dedi.

Anket sonuçlarına göre, Almanya'da ebeveynler çocuklarının okullarda en çok İngilizce öğrenmelerine önem veriyor. Katılımcıların yüzde 73'ü, İngilizcenin çocuklarının geleceği için en önemli ders olduğunu belirtti. İngilizceyi yüzde 67 ile Almanca, yüzde 57 ile bilişim bilimi, yüzde 56'yla matematik, politika, doğa bilimleri ve ekonomi izledi. Coğrafya, müzik, sanat ve din ise listenin son sıralarında yer aldı.

Cinsiyete göre, velilerin değerlendirmeleri de değişiyor. Erkek çocuk ebeveynlerinin yüzde 62'si, bilgisayar biliminin çocuklarının eğitimi için çok önemli olduğunu düşünüyor ve teknoloji, bilişim veya yazılım geliştirme alanlarında çalışmalarını destekleyeceklerini belirtiyor. Diğer yandan, kız çocuklarına sahip olan ebeveynler, daha çok tıp, bakım hizmetleri (hemşirelik vb.), sanat ve kültür konularına ilgi gösterdiklerini ifade ediyor.

Geri Dön 09 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN