Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Şubat 2023 Cuma

Vekil maaşlarına rekor zam

Almanya’da milletvekili maaşlarına temmuz ayı itibarıyla ortalama 351 avro zam geliyor. Federal İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, , ortalama yüzde 3,4’lük zam 2015’ten bu yana yapılan en yüksek artış olarak kaydedildi. 

Federal Parlamento üyelerinin brüt maaşları ise  ortalama 10.323,29 avrodan, 10.674,28 avroya kadar çıkacak. Federal Meclis Başkanı Bärbel Bas’ın maaşı ek ödeneklerle birlikte 700 avro yükselerek, 21.349 avroya, Federal Meclis Başkan Yardımcılarının maaşları 525 avro artarak, 16.011 avroya yükselecek. 

Ayrıca emekli milletvekillerinin maaşlarına da zam gelecek. Federal Meclis’te yaklaşık 7,4 yıl çalışmış vekillerin maaşlarına yıllık bazda 267 avroluk artış yapılacak.  Zamlarla birlikte mecliste sadece 7 yıl çalışmış bir vekilin emekli maaşı 1.068 avroya çıkacak. Söz konusu rakam, Almanya’da 30 yıl boyunca ortalama bir maaşla çalışmış bir emeklinin aylığına denk geliyor. 

Geri Dön 10 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN