Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Eylül 2023 Çarşamba

Vatandaşlık başvurularında ciddi artış

Son iki yılda Almanya genelinde Alman vatandaşlığı başvuruları yüzde 28 oranında arttı. 

Hessen eyaletinde ise bu artış yüzde 36'ya ulaştı. Darmstadt Regierungspräsidium tarafından yapılan açıklamaya göre, bu artışın ana nedeni korona salgını nedeniyle vatandaşlık işlemlerinin gecikmesi. Salgın döneminde vatandaşlık başvuruları öncelik kaybetti ve işlemler ertelendi. Darmstadt Regierungspräsidium, Ren-Main Bölgesi ve Güney Hessen'deki tüm vatandaşlık başvurularının prosedürlerini yönetiyor.

Şu anda vatandaşlık başvurularının incelenmesi için beklemek zorunda kalınan süre yaklaşık 14 ayı buluyor. Darmstadt Bölge İdaresi, bu süre zarfında oturma izni süresinin sona ermesi veya diğer ülkelere seyahat etme isteğinin öncelikli bir neden olamayacağını belirtiyor. Başvurular eşit muamele ilkesine dayalı olarak işleme alınıyor ve başvurunun kabul edildiği tarih bu sürecin başlangıcı olarak kabul ediliyor.

Almanya'ya 8 yıl önce yaklaşık 900 bin kişi mülteci olarak geldi. Şimdi vatandaşlık için gereken 8 yıl ikamet şartı 5 yıla indirildiğinde, daha fazla başvuru ve bekleme süresi bekleniyor. Ayrıca, entegrasyonun iyi olduğu durumlarda 3 yıl sonra vatandaşlık alınabileceği düşünülüyor. Ancak bu yasa tasarısının Federal Meclis tarafından hâlâ tartışılması ve onaylanması gerekiyor.

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN