Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Kasım 2023 Cuma

Vahim araştırma: Öğretmenlerin yarısı şiddet mağduru

Kuzey Ren-Vestfalya (KRV) eyaletindeki öğretmenlerin yarısının, öğrencileri tarafından şiddete maruz kaldığı ortaya çıktı.

Kuzey Ren-Vestfalya Filologlar Derneği (PhV) tarafından yapılan araştırmaya göre, iki öğretmenden biri sözlü ve fiziksel saldırıya uğruyor. Giderek daha fazla öğretmen, gizlice çekilen videolarının sosyal medyaya düşmesi sonrası alay konusu olmaktan mağdur. PhV Eyalet Başkanı Sabine Mistler, "Rakamlar ve açıklamalar bizi şok etti. Acilen bir şeylerin yapılması gerektiği çok açık" dedi.

Her 4 ilkokul öğretmeninden 3'ü öğrencilerinden şiddet görüyor

Ankete göre, lise öğretmenlerinin yüzde 47'si, ilkokul öğretmenlerinin yüzde 76'sı öğrencileri tarafından şiddet mağduru olduğunu belirtti. Şiddet, fiziksel saldırı, tehdit, siber zorbalık, hakaretler, cinsel saldırı, mülke zarar verme ve ayrımcılık gibi çeşitli şekillerde gerçekleşti. Öğretmenlerin yakınlarına yönelik ölüm tehditleri ve iftiralar da şiddet arasında yer aldı.

Okullarda 'şiddetle mücadele' eğitimi

Mistler, "Öğretmenler, toplumda en çok saygı duyulan mesleklerden biridir. Ancak, son yıllarda maruz kaldıkları şiddet, bu saygıyı sorgulatıyor" dedi. Mistler, şiddetin önlenmesi için, okullarda şiddetle mücadele konusunda daha fazla eğitim verilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, şiddete maruz kalan öğretmenlerin daha iyi korunması gerektiğini de vurguladı.

Şiddet sarmalı

Geçtiğimiz haftalarda, Hamburg’da bir okulda öğretmen, 12 ve 13 yaşlarındaki iki öğrenci tarafından silahla rehin alınmıştı. Silahın daha sonra oyuncak olduğu ortaya çıkmıştı. Badem-Württemberg'de ise 15 yaşındaki bir çocuk, okulda sınıf arkadaşını başından silahla vurarak öldürdü.

Son zamanlarda Almanya’daki okullardaki şiddet sarmalı, kamuoyunun ana gündem maddelerinden biri oluyor.

Geri Dön 17 Kasım 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN